Translate

Gloria PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomo   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2009 18:37

Dostępny jest już w całości nowy kawałek YUI "Gloria". Link tylko dla zarejestrowanych użytkowników w dziale "Premium" (tylko dla zarejestrowanych z uwagi możliwych problemów ze strony Słoooooony, hasło w i login w dziale FAQ, sorry za takie zabezpieczenia, ale tak na wszelki wypadek Wink) po lewej stronie w menu. W tamtejszym miejscu będą umieszczane inne, wątpliwe co do zagadnień prawnych materiały. Co sądzicie na temat nowego kawałka można pisać w komentarzach. Wink

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Noodles   |83.20.140.xxx |2009-12-21 20:21:11
Osobiście uważam że od Again Yui hmm wskoczyła na wyższy poziom. Jeżeli chodzi o Glorie to
zdania nie zmieniam jest świetnie (ale może to moje uwielbienie dla Yui?)
koi   |217.76.116.xxx |2009-12-21 20:32:17
yeeeeeeeeeey x33
prototype   |83.10.151.xxx |2009-12-21 23:28:37
niestety panie Noodles jesli to wyzszy poziom to tylko wyzszy poziom zauroczenia ta mloda dama

ogolnie to czuje sie trocha jak przestepca pobierajac ta piosenke w mp3
no ale ciekawosc
silniejsza (spoko spoko juz skasowalem z dysku)
dla mnie Yui od czasow Again troche spuszcza z
tonu
nie wiem czy tak jest w istocie czy to tylko moj chory gust ale...
wydaje mi sie, ze Yui
spiewa teraz jakby na sile
tak jakby przed przerwa spiewala dla przyjemnosci a teraz to juz tylko
praca zarobkowa (dobra mozecie wieszac na mnie psy ale ja tak to czuje i juz )
Tomo   |217.76.114.xxx |2009-12-22 00:03:13
No trzeba przywyknąć, że to nie ta sama dziewczyna co ponad 5 lat temu. Nie gra już na ulicach,
znalazła sponsora, ale jest to dla mnie ostatnia piosenkarka na świecie, która by robiła
cokolwiek dla pieniędzy.

Ogólnie widzę pewne zależności, używane efekty dźwiękowe,
i inne rzeczy typu wstawki acapella w jej muzyce, ale nie wychodzi to jej twórczości na złe.


Piosenka również zła przecież nie jest. Ekscytować się już raczej nigdy nie będziemy
nowymi utworami, taki okres miałem jak wychodziły pierwsze single / album. "It's happy
line" - szał Jest dobrze
mpxx24   |188.125.130.xxx |2009-12-22 06:08:30
wg. mnie piosenka jest genialna!
z radością czekam na więcej
Rafalinda   |95.108.42.xxx |2009-12-22 08:39:26
mpxx24 Żółwik
Ja też uważam, że piosenka jest fenomenalna.
No jak tak można na Yui-że
dla kasy i bez serca...bo psem poszczuje
Jeśli w tym nie ma serca i duszy, to niebo nie
istnieje. Jak najbardziej dorzucę się jej na waciki, zasłużyła jak nikt. Kawał dobrej roboty,
a przecież to nie jedyna piosenka z tego singla. Ten krótki fragment acapella 2:34 wprowadza mnie
w jakiś spirytualno-metafizyczny stan totalnego spokoju i harmonii z naturą

YUI TO THE
END!!!

W ogóle to trzeba nam się zrzucić na jakiegoś "sześciopaka" dla Yui
Anonimowy   |83.7.249.xxx |2009-12-22 11:47:01
nie mowie, ze dla kasy tylko, ze komponowanie i pisanie tekstow juz nie jest dla niej czysta
przyjemnoscia tylko przyjemnoscia połaczona z praca
kiedys komponowala piosenki w domciu teraz
wiecej czasu spedza w studiu, a to juz niestety nie to samo
akurat "Gloria" to jej
najlepsza piosenka po przerwie ale ... bywało znacznie lepiej
mam tylko nadzieje, ze jej
najlepsze kawalki jeszcze przed nami (no bo przeciez niemozliwe zeby w tak mlodym wieku wypalic swoj
talent)
dobra zaczynam wychodzic na antyfana Yui wiec obiecuje, ze juz bede o niej pisal tylko
jesli beda to pochwały
prototype   |83.7.249.xxx |2009-12-22 11:49:23
o jaaaa, to co powyzej to ja napisalem
mpxx24   |188.125.130.xxx |2009-12-22 14:28:01
żółwik, zółwik


co do tego spędzania czasu w studio: znaaaaaaaczna większość
artystów obecnie tak tworzy swoje utwory, a ja nie widzę w tym nic złego
prototype   |83.6.30.xxx |2009-12-22 19:29:47
prawda ale zdecydowana wiekszosc najlepszych swiatowych kawalkow rodzi sie nie w studiu tylko w domu
.podczas jazdy autokarem, podczas czekania na samolot, pod wplywem silnych zdarzen emocjonalnych
itp.
dla mnie muzyka to sztuka
a muzycy to artysci
w studiu artysta ma ograniczony kontakt ze
swiatem i musi nadrabiac wyobraznia
ale wtedy jego sztuka juz nie ma tego rozmachu (co nie znaczy,
ze przestalo to byc sztuka)
czy ktos mnie w koncu rozumie??????
Alex     |83.5.78.xxx |2009-12-22 23:33:50
Ja się z Tobą w zupełności zgadzam co do tego, że najlepsze kawałki powstają poza studiem.
Ale wydaje mi się, że żadna piosenka nie powstała w całości w studiu. Artysta zawsze wymyśla
coś w domu lub po drodze dokądś. Czasem w myślach poprawia coś, co w studiu wydawało mu się
dobre, ale gdy pomyślał o tym później, wydawało się takie jakiś sztuczne. Bywa też, że
wymyśla cały utwór gdzieś indziej, a w studiu po prostu go zapisuje, dopracowuje itp.
Tak więc
wolę nie wymyślać jakichś zasad co do tego, że jakość piosenki zależy od tego, gdzie
została ona "stworzona". Choć oczywiście mogę się mylić.
Pozdrawiam ^^
Alex
eM   |Manager |2009-12-22 17:37:13
Prototype - NIE! Zawsze wyrażaj swoje opinie, bez względu na ich zabarwienie. W końcu mamy się
tu wymieniać poglądami. :-) A w jakimś stopniu masz rację.

Co do piosenki, cóż. Mimo, iż
nie tego oczekiwałam, jestem jakoś takoś zadowolona. Coś w tym jest, że piosenki Yui straciły
ten klimat, ale muzycznie skoczyła w górę. Przestała tak "na jedno kopyto" tworzyć.
Jest to jakiś plus. Urozmaica melodię.
Wokalnie trochę śmiesznie wyszło, nie? Jakby znów
miała ten głosik z pierwszej płyty. :-)
No i o wiele lepiej wizualnie się prezentuje, bo ten
styl z "It's all too much" był do bani. Teraz jest z klasą.

A że Yui już nie jest
taka "jak kiedyś". Cóż. Ja tam jej się nie dziwię. Sama w sobie poniekąd dostrzegam,
jak człowieka zmienia czas, nowa przestrzeń.

Zresztą wyobraźcie sobie - całe życie
śpiewać o niedoskonałym życiu? Przecie zbzikowałaby.

Ma teraz większe progi do
przejścia, bo jest bardziej popularna, więcej ludzi patrzy jej na ręce. Dlatego działa w studio
(choć tego nie wiemy, kurcze, jakiś zalążek może powstać WSZĘDZIE), by móc wykazać się
profesjonalnością. No tyle. :-)
eM   |Manager |2009-12-22 17:37:47
Ma teraz większe progi do przejścia, bo jest bardziej popularna, więcej ludzi patrzy jej na
ręce. Dlatego działa w studio (choć tego nie wiemy, kurcze, jakiś zalążek może powstać
WSZĘDZIE), by móc wykazać się profesjonalnością. No tyle. :-)
Alex     |83.5.78.xxx |2009-12-22 18:26:54
Jak dla mnie to wszystkie piosenki YUI są naprawdę dobre i wcale nie czuję tego, jakby śpiewała
na siłę. Wręcz przeciwnie. YUI to jedna z niewielu artystek, jakie znam, która sprawiałaby
wrażenie tak naturalnej i śpiewającej nie dla kogoś, lecz przede wszystkim dla siebie. I przy
okazji dzielącej się z innymi naprawdę świetną muzyką (i tyczy się to piosenek z przed
przerwy i po przerwie).
Jeśli zaś chodzi o piosenkę "GLORIA" to bardzo mi się ona
podoba, jednak chyba troszkę mniej niż piosenki z poprzedniego singla. Te przedłużenia
"ajajajaj" niezbyt przypadły mi do gustu i chyba na tym otworek stracił w moich uszach
(xD) najbardziej. Ale reszta piosenki skutecznie tą stratę zatuszowała, tak więc i tak pewnie
będę słuchać "GLORII" nałogowo przez najbliższy czas. Nie mogę się też doczekać
wyjścia pełnego singla, bo ciekawa jestem, w jakim klimacie utrzymany będzie utworek
"Muffler". Chociaż wiem, że na pewno będzie to dobra piosenka
Pozdrawiam ^^
Alex
Alex     |83.5.78.xxx |2009-12-22 18:28:00
...utrzymany będzie utworek "Muffler". Chociaż wiem, że na pewno będzie to dobra
piosenka
Pozdrawiam ^^
Alex
Koi   |217.76.116.xxx |2009-12-22 18:57:11
raaany... wy się ty produkujecie, a mnie bylo stać tylko na "yay" xD

Dajcie spokój,
gdyby nie to, że jakakolwiek wytwórnia ją sponsoruje, nigdy byście jej nie usłyszeli, więc nie
marudżcie, że się zmieniła. W jakimś stopniu sława i możliwość takiej produkcji każdego by
zmieniła. Ważne, że nadal tworzy. Wydaje mi się, że gdyby przestało sprawiać jej to
przyjemność, po prostu przestałoby jej zależec i zmieniłaby wytwórnię lub zakonczyla
karierę.

yeah.
mpxx24   |188.125.130.xxx |2009-12-23 07:45:24
no to chyba ja też powinienem napisać trochę więcej
a więc:
jak dla mnie nie ważne
dla jakiej wytwórni pracuje, gdzie tworzy itp.
ważne aby nadal to robiła, bo przecież to
dzięki temu tu jesteśmy i za to Ją uwielbiamy - hę ?
dla mnie YUI zawsze będzie #1


YUI - oby tak dalej

z niecierpliwością czekam na nowy Singiel


PS
mi te
"ajajajajaj" się podobają
eM   |Manager |2009-12-23 11:18:47
Mi nie przypadły do gustu dwie rzeczy. Po pierwsze "a a a a a a". xD Wolałabym, by tę
linię melodyczną zastąpiła jakaś solowa gitara, akustyczna, czy elektryczna, obojętnie. A po
drugie, wspomniane "ajajaj". Kojarzy mi się z Feel'em "słuchaj,
słuchajajaj".

Ale mimo to i tak będę teraz GLORII w kółko słuchaćaćać, by w pełni
utwór przyswoić. Bo w ucho wpada.
mpxx24   |188.125.130.xxx |2009-12-23 14:28:38
ja też, ja też... 2 dni i ponad 100 odtworzeń xD
Rafalinda   |95.108.42.xxx |2009-12-23 17:30:21
Ja tylko at informationem:

CD+DVD to okładka nr 1.
Czyli ta w której Yui siedzi
eM   |193.59.45.xxx |2009-12-23 18:54:25
To pierwszy raz się chyba zdarzyło, że ta "zwykła" wersja jest lepsza. :-)