SNESPi Case dla Raspberry Pi

Był „NESPi Case„, jest „SNESPi Case”, będzie pewnie kiedyś „64 Case”. Wysyp obudów do Raspberry Pi ciąg dalszy. Tym razem dość mało funkcjonalna, stylizowana na konsolę Super Nintendo (wersję amerykańską).

Produkt został kupiony na stronie „Zapals„, w promocji wyszło jakieś 11 USD łącznie (~45 zł). W zestawie znajduje się wszystko co potrzebne czyli – komplet śrubek, śrubokręt, diodę, krótką instrukcję montażu.

Opis

O ile faktycznie funkcjonalnością popisać się nie może, tak jakoś wykonania pozytywnie zaskakuje. Gruby, wytrzymały plastik, wszystkie elementy idealnie docięte, wygląda to nawet lepiej niż opisywany wcześniej „NESPi”. Na górnej części niewiele się dzieje. Wyróżniają się 2 atrapy przycisków „Power” oraz „Reset”. Straszna szkoda, że nie są one funkcjonalne. Na przodzie znajduje się dioda sygnalizująca pracę urządzenia. Podpinamy ją do GPIO zgodnie z załączoną instrukcją. Na lewej ściance położone są wszystkie porty USB oraz Ethernet z maliny (został wycięty po prostu duży prostokąt). Z tyłu również porty wejścia / wyjścia – zasilanie z Micro USB, HDMI i port analogowy. Z prawej strony otwór na kartę pamięci, którą można wyjąć bez otwierania obudowy. Dobrą jakość dopełniają masywne, gumowe nóżki na spodzie. Tam też znajdziemy otwory wentylacyjne. W środku bez szału. Jedynym dodatkiem oprócz miejsca na Raspberry Pi jest wentylator (w zestawie) podłączany przez GPIO. Miły dodatek, aczkolwiek przy próbie włączenia obudowy z wsadzonym Raspberry Pi 3+ system nie chciał bootować i pokazywał ikonkę pioruna (zasilacz 5V 3.1A). Bez niego wszystko działało dobrze.

Galeria

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *