Flashcart GB/GBC JACK DIY

JACK DIY jest flashcartem dedykowanym do uruchamiania gier z GameBoy i GameBoy Color, ale działającym również na GameBoy Advance (Classic i SP) i Nintendo DS (Classic, Lite DSi). Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Na sformatowaną do FAT32 kartę micro SD (obsługiwane na pewno do 8 GB, więcej pewnie też, aczkolwiek raczej w przypadku małych rozmiarów ROMów na GB więcej nie będzie potrzebne) kopiujemy pliki z rozszerzeniami *.gb lub *.gbc. Wsadzamy kartę do programatora i po odpaleniu skopiowane pliki będą dostępne na liście. Pliki można skopiować luzem lub posegregować w foldery. Jest limit maksymalnej ilości plików na jeden folder, ale jest on całkiem spory, cały romset od GB i GBC musiałem podzielić na 3 katalogi. Bez problemu uruchamiają się aplikacje (LSDJ), demka scenowe czy gry homebrew. Nie miałem problemów z uruchomieniem czegokolwiek. W przypadku większych pozycji wymazywanie pamięci i wgrywanie do niej nowego ROMu może trochę potrwać. Flashcart obsługuje również cheaty i zapisy stanu gry. Testowałem na wszystkich podanych na wstępie konsolach i działa bez zarzutu, nawet na opisywanym wcześniej GB BOY COLOUR.

Zdjęcia:

Filmik:

2 komentarze

  • Cześć, a wiesz może, czym różni się ten flashcart od podobnych tego typu Chińczyków, np. tego – https://allegro.pl/oferta/gameboy-flash-card-everdrive-9435497282

    • Wygląda niemal identycznie (bateria, slot na sd w takim samym miejscu…). Więc można założyć, że różni się tylko nalepką, jak to „chińczyk”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *